سانسور صدای مالباختگان از جانب شورای عالی امنیت ملی

30 +
Source: Youtube

روز چهارشنبه دهم آبان خبرگزاری کار ایران ازقول نماینده زنجان در مجلس رژیم اعلام داشت که "شورای عالی امنیت کشور" در رابطه با اعتراضات مردم مالباخته مصوبه ای صادر کرده و در آن از سازمان صدا و سیما خواسته تا صدای معترضان به مؤسسات سپرده گذاری مالی را پخش نکند. او گفت "در هفته گذشته صدا و سیما دوبار مانع پخش مصاحبه هایش در رابطه با اعتراضات مالباختگان شده است."

در چند سال گذشته بانکها و مؤسسات به اصطلاح اعتباری زیادی در ایران ایجاد شده و به ثبت رسیده اند. از آنجا که این مؤسسات پوشش خوبی برای دزدی بوده، روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود. مؤسسات و تعاونیهایی تحت عناوینی چون پدیده شاندیز، میزان، کوثر، البرز ایرانیان، ثامن الحُجَج و کاسپین که قبلآ شامل مؤسسات "فرشتگان، الزهرای مشهد، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، برد توس مشهد، پیوند، امید جلین گرگان، عام کشاورزان مازندران" بود. بانکهایی از قبیل بانک سرمایه، بانک ملت، صندوق ذخیره و شرکتهای خانه سازی، پترو فرهنگ و غیره نیز بنگاههایی هستند که از جانب سرمایه داران رانت خوار و کلّاش و با همکاری و مشارکت مسئولان و کارگزاران دولتی برای سؤاستفاده از اموال مردم ایجاد شده اند. این مؤسسات مالی و اعتباری نیزمانند دیگر ادارات و مؤسسات رژیم، در فساد مالی غوطه ورند.

در یک سال گذشته در بسیاری از شهرهای ایران تظاهرات و تجمعات اعتراضی زیادی از جانب مالباختگان در اعتراض به عدم باز پرداخت و سرقت سپرده هایشان توسط مسئولان و سایر سرمایه داران رانت خوار حکومتی، صورت گرفته است و تا کنون نیز پاسخی دریافت نکرده اند. باتشدید شرایط فقر و بیکاری تعدادی از این مردم نیاز ضروری وعاجل دارند تا همه یا بخشی از سپرده هایشان را با زپس گیرند. اما هر بار با بهانه هایی و پاسخ منفی روبرو شده اند.

برملا شدن اختلاس کلان ۱۵۰۰ میلیارد تومانی بانک سرمایه و کسری ۴۰۰۰ میلیارد تومانی ناشی از دزدی مؤسسه فرشتگان و اعلام ورشکستگی تعدادی دیگر از این مؤسسات که به بهانه ورشکستگی میلیاردها تومان از پول مردم را به جیب زده بودند، موجب نگرانی شدید سپرده گذاران شده است. مردم کم درآمدی که با تحمل محرومیت خود و خانواده توانسته اند مقداری پول پس انداز نمایند به این امید که روزی بتوانند از سپرده خود برای تأمین سرپناهی ویا رفع نیازهای ضروری زندگی استفاده نمایند، با اعتراضات و تجمعات خود مصممانه خواستار بازپس گیری سپرده هایشان شده اند.

اما چرا دراین ماجرا سروکله "شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی" پیدا می شود و مصوبه صادر می کند که صدا و سیما صدای معترضان به مؤسسات سپرده گذاری مالی را پخش نکند؟ واقعیت این است که مسئولان و کارگزاران رژیم خود شریک اختلاس و دزدیها هستند و مشمول اعتراضات مردم مال به سرقت رفته می باشند. رژیم ازهمان ابتدا برای خاموش ساختن اعتراض و تجمعات مال به سرقت رفته گان، نیروهای سرکوبگر اطلاعات و پلیس را به میدان آورد. تلاش نمود با تهدید و ارعاب و سرکوب و دستگیری جلو تجمع آنان در مقابل مجلس و دیگر مراکز دولت را بگیرد و آنان را وادار به سکوت نماید. اما نه تنها نتوانستند آنان را از پیگیری برای بازپس گیری سپرده هایشان بازدارند، بلکه روز به روز تظاهرات و تجمعات آنان گسترش می یابد و بر تعداد شرکت کنندگان نیزافزوده می شود. مردم "مال به سرقت رفته" درمقابل سرکوب و تهدید و سانسور تسلیم نشده اند تا کنون بارها در تهران و بسیاری دیگر از شهرها به دفاتر این مؤسسات حمله ورشده و با سردادن شعار با نیروهای رژیم درگیر شده اند.

نکته دیگراینکه در این اعتراضات محتوای شعارها و پلاکارد و بنرهایی که مال به سرقت رفتگان سرمی دهند و به دست می گیرند، نشان از آن دارد که آنان به درست کلیت رژیم را نشانه گرفته و مسئولان و کاربدستانش را عامل و شریک فساد و دزدی اموالشان می دانند. شعارهایی از قبیل "سرمایه یه ملت اسیر چنگ دولت "، "پول‌ها مان پیش کیه؟ بحرین، یمن، سوریه"، "سوریه رو رها کنین فکری به حال ما کنین" ، کاسپین دزدی کرده دولت حمایت کرده" ، "بانکهای ایران دزدند پولهاتونو می دزدند" ، "این بانک مرکزیه یا مرکز دزدیه؟" دقیقأ در افشای ماهیت سران و کاربدستان رژیم است. دولت و مجلس و سایر نهادهای جمهوری اسلامی نیز به خوبی به این امر واقفند. به همین دلیل علیرغم اینکه مدتی است تعداد ١٣٠نفر از نمایندگان مجلس در این رابطه کتبأ خواهان سوال از رئیس جمهور شده اند،علی لاریجانی رئیس مجلس به بهانه اینکه گویا "اعتقاد به تعامل دارد و این نوع مشکلات باید از طریق تعامل حل شوند." طرح سوال از روحانی را "اعلان وصول" نکرده است.

این موضع نشان می دهد که میزان فساد، دزدی و اختلاس در سطوح بالای مقامات جمهوری اسلامی آنچنان تار و پود رژیم را گرفته که مجلس و دولت برای برون رفت از آن نمی توانند کاری انجام دهد. لاریجانی خوب می داند که خانه از پایبند ویران است و در این شرایط نه از دست او و نه از دست روحانی کاری ساخته نیست. میزان پولهای دزدیده شده و اختلاس شده آنچنان زیاد است که به ویژه در شرایط بحران اقتصادیی کنونی، رژیم قادر به بازپرداخت آن سپرده ها نیست. از جانب دیگر نگرانی از گسترش اعتراضات مال به سرقت رفته گان و سرایت اعتراضات به دیگر بخشهای جامعه، این موضوع را برای رژیم به یک مسئله امنیتی تبدیل کرده است. گسترش این اعتراضات در تداوم خود می تواند به بحرانی وسیع تر و عمیق تر تبدیل شود.

مصوبه سانسور" شورای عالی امنیت ملی رژیم" بیانگر درجه بالایی از نگرانی رژیم است. به ویژه در شرایط بحرانی که رژیم از هرسو با آن مواجه می باشد زنگ خطری برای رژیم به حساب می آید. اما درشرایطی که به برکت رشد و تکامل ابزارهای ارتباطی و شبکه های اجتماعی هرگونه خبری در اسرع وقت به اقصی نقاط عالم می رسد، مردم معترض برای رساندن اعتراضات خود به گوش هم سرنوشتانشان منتظر دم و دستگاه بی اعتبار تبلیغ دروغ و جهل صدا و سیما نخواهند بود و سانسور رژیم دیگر کارایی نخواهد داشت.
t1wkbxgg.jpgBoosters

Members who have given this post a Boost with their Coins
Writers, creators, commenters and curators get paid when people like you Boost their content. Learn More...

1 comment

Best   /  Newest   /  Oldest
ChamoshChamoshvnd ChamoshChamoshvnd (@ChamoshChamoshvnd) Pinned comment
مالباختگان فریاد زدند: مرگ بر این دولت مردم فریب!

تهدید دولت - روحانی این آخرین اخطاره، آتش به اختیاره ( شعار مال باختگان موسسات ایرانی)اعتراض مالباختگان موسسه های مالی در نشست خبری شمخانی

.
See More
1 +
 
More