نخستین واکنش‌ها در قبال زمین‌لرزه‌ی کرمانشاه با برگزاری نماز آیات آغاز گردید. چون سایت‌های دولتی همگی یادآور می‌شدند که مبادا کسی از برگزاری نماز آیات غافل بماند. گفته می‌شد که نماز آیات بر همه واجب است و همگی وظیفه دارند که در خواندن آن از خود شتاب به خرج دهند.
اما سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه‌اش را سنگین‌تر از این می‌دانست. چون مدعی بود که برای تمامی درگذشتگان ضایعه‌ی زلزله، به حتم باید نماز میت خواند. ولی مدیران روحانیِ سازمان تبلیغات اسلامی هرگز به این موضوع اعتنایی به عمل نمی‌آوردند که آیا خانواده‌های مردگان دین دولتی آنان را باور دارند یا نه؟ پیداست که آنان احکام دین دولتی خودشان را جهانشمول و همگانی می‌پندارند. در نتیجه پیروی از آن را به همه‌ی افراد حتا به اهل سنت نیز گسترش می‌دهند.
چنانکه می‌خواهند کشته‌شدگان اهل سنت را نیز با احکام نماز میت شیعیان به خاک بسپارند.

Writers, creators, commenters and curators get paid when people like you Boost their content. Learn More...

1 comment

Best   /  Newest   /  Oldest
MashGhasem MashGhasem (@MashGhasem) Pinned comment
۴۰۰۰ نفر در زلزله کشته شده اند چرا میگویید ۴۰۰ نفر؟ چرا دروغ میگویید؟
دروغ می گویند! خیلی ها در مسکن مهر مرده اند.


مردم سرپل ذهاب اظهارات مسئولان و فرماندار این شهرستان را رد کردند و افزودند خیلی بیشتر از این آماری که دادند در مسکن مهر فوت کرده اند.
زلزله در کرمانشاه فاجعه ای بزرگ بود، اما فاجعه بزرگ تر از آن، عدم مدیرت مسئولان است. با گذشت چهار روز از فاجعه کرمانشاه، هنوز افراد زیادی نیازمند کمک هستند.
تعدادی از این افراد جلوی دوربین رکنا گفتند: اینکه می گویند 2 نفر و چنین آمارهایی زیر آوار ساختمان های مسکن مهر جان باخته اند، دروغ محض است. روز گذشته فقط نزدیک به 10 نفر را از زیر آوار خارج کردند و هنوز تلاش امدادگران برای خارج کردن بقیه اجساد ادامه دارد.
مردم رنج دیده زلزله در ادامه گفتند: خیلی از اخباری که منتشر می شود صحت ندارد و خواهش ما از رسانه ها این است که حرف ما را به مسئولان و مردم ایران برسانند. آقای رحمانی فضلی وزیر کشور در مصاحبه اخیر خود گفت که تمام امکانات در اینجا محیا است، اما شما در چادرها را ببینید، هیچ اثری از لوازم گرمایشی نیست.
بنابه همین گزارش،حضور خودروهای شخصی از شهرهای مختلف برای کمک رسانی موجب ایجاد ترافیک سنگین در محورهای شهرپل ذهاب شده است.
بنابراین خواهش می شود مردم از حضور در مناطق زلزله زده پرهیز کنند و کمک های خود را با هماهنگی نیروهای مربوطه به مناطق زلزله زده بفرستند.

See More
1 +
 
More