پرستو فروهر روز گذشته در شعبه 28 داد گاه انقلاب حاضر شد تا مقابل قاضی مقیسه در برابر اتهامتش از خود دفاع کند. او با شکایت وزارت اطلاعات به تبلیغ علیه نظام و توهین به مقدسات متهم شده است. پرستو فروهر، دختر داریوش و پروانه فروهر از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای است. او هر سال برای برگزاری مراسم سالگرد پدر و مادرش به ایران سفر می‌کند. امسال پاسپورت او در فرودگاه ضبط شد، به دنبال مراجعه پرستو فروهر به نهاد ریاست‌جمهوری، به او گفته شد پس دادن گذرنامه به بعد برگزاری دادگاه اتهامات او موکول شده است.
تاریخ برگزاری دادگاه هم دو روز پس از مراسم یادبود سالگرد پدر و مادرش انتخاب شد. پرستو فروهر اعلام کرد به او گفته‌اند هر کس در این مراسم حرفی بزند، به حساب او گذاشته می‌شود و در دادگاه باید پاسخگو باشد. او از همه شرکت‌کنندگان در مراسم سالگرد خواست با سکوت یاد و خاطره عزیزانش را گرامی بدارند.
با ناصر زرافشان، وکیل قتل‌های زنجیره‌ای اسفندماه سال 79 درباره دادگاه دیروز پرستو فروهر گفتگو کردم. زرافشان پس از پیگیری‌های مربوط به پرونده قتل‌های زنجیره‌ای از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح به خاطر افشای اسرار دولتی به ۵ سال زندان و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

شکایت وزارت اطلاعات از پرستو فروهر را چطور تحلیل می‌کنید؟
Writers, creators, commenters and curators get paid when people like you Boost their content. Learn More...

0 comments

More