داد خواهیم این بیداد را

27 +


Boosters

Members who have given this post a Boost with their Coins
Writers, creators, commenters and curators get paid when people like you Boost their content. Learn More...

5 comments

Best   /  Newest   /  Oldest
MashGhasem MashGhasem (@MashGhasem) Pinned comment
قتل حمید حاجی زاده (شاعر و دبیر ادبیات) و پسر ۹ ساله‌اش

در جریان قتل‌های زنجیر‌ای، فجایعی بزرگ و هولناک رخ داد که شنیع‌ترین آن در سال ۱۳۷۷ اتفاق افتاد.
حمید پورحاجی زاده، شاعر و دبیر ادبیات در کرمان بود. حاجی‌زاده در نیمه‌شب ۳۱ شهریور ۱۳۷۷ ، همراه با فرزند ۹ ساله‌اش، کارون در سری قتل‌های زنجیره‌ای مجموعا با ۴۳ ضربه چاقو‌ (کارون ۱۶ ضربه و حمید پورحاجی‌زاده با ۲۷ ضربه) به‌گونه‌ای دل‌خراش به‌قتل رسیدند.

roshanfekr.org/2016/09/23/%D9%82%D8%AA%D9%84-%D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%A7%D8%AC%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%B4%D8%A7%D8%B9%D8%B1-%D9%88-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88/

,
See More
1 +
 
MashGhasem MashGhasem (@MashGhasem) Pinned comment
بخشی از سخنان هوشنگ گلشیری در مراسم تشییع پیکر محمد مختاری

See More
0 +
 
MashGhasem MashGhasem (@MashGhasem) Pinned comment
قتل دكتر كاظم سامي در زمان رفسنجاني از زبان مهدي خزعلي بدست احمدي نژاد وشريعت مداريکاظم سامی

آذرماه تلخی قتل‌های زنجیره‌ای را بر پیشانی دارد. درست‌تر آن است که بگوئیم بخشی از قتل‌های زنجیره‌ای در این ماه اتفاق افتاد. جمهوری اسلامی تلاش کرد که قتل‌های زنجیره‌ای را به همان چند قتل محدود پاییز ۱۳۷۷ محدود سازد.
قتل داریوش و پروانه فروهر و هم‌چنین محمد مختاری و محمدجعفر پوینده. اما تعداد این قتل‌ها بسی بیش‌تر از این چهار نفر است. قتل‌هایی که هیچ‌گاه جمهوری اسلامی پی‌گیر آن نشد و آمران و عاملان آن هیچ‌گاه معرفی و محاکمه نشدند. یکی از کسانی که در آذرماه به قتل رسید دکتر کاظم سامی بود. دکتر کاظم سامی در دوم آذرماه ۱۳۶۷ در مطب خود به قتل رسید. ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه چهارشنبه دوم آذرماه شخصی که خود را غلام همتی معرفی کرده بود در آخرین ساعات کار مطب وارد مطب دکتر سامی شد.
زمان طولانی‌ای نگذشت که همسر دکتر سامی با شنیدن صدای سر و صدای همسرش از طبقه‌ی بالای مطب که منزلشان بود با نگرانی خود را به دکتر سامی رساند و مردی را با دشنه‌ای خون‌آلود در کنار کاظم سامی مشاهده کرد.

See More
0 +
 
MashGhasem MashGhasem (@MashGhasem) Pinned comment
گزارش قتل فروهرها، به روایت پرستو فروهر

در روز ششم مهرماه ۱۳۷۹ برای دومین بار در این سال به قصد پیش‌برد دادخواهی قتل پدر و مادرم، داریوش و پروانه فروهر، به تهران رفتم.
چند روز پیش شیرین عبادی، وکیل خانواده ما به من اطلاع داده بود که سرانجام تحقیقات دادستانی نظامی درباره‌ قتل های سیاسی آذر ۷۷ به پایان رسیده و مهلت کوتاه و غیرقابل تمدیدی برای خواندن پرونده اعلام شده است.


www.bbc.com/persian/iran/2013/11/131123_l44_forouhar_anniversary_parastou
.
See More
0 +
 
MashGhasem MashGhasem (@MashGhasem) Pinned comment
محمد مختاری، جان بر سر قلم

سیاوش مختاری، فرزند محمد مختاری، شاعر و نویسنده جسد پدر را در هجدهم آذرماه در پزشکی قانونی تشخیص داد.
شش روز قبل پیکر بی‌جان این شاعر را با دو کوپن ناگرفته در جیب در بیابان‌های امین‌آباد پیدا کردند. مهرداد عالی‌خانی، یکی از قاتلان وزارت اطلاعات در شرح ماجرای ربودن و قتل محمد مختاری می‌گوید که در تاریخ نهم آذرماه ۱۳۷۷ موسوی از کارمندان وزارت اطلاعات پیش دری نجف‌آبادی وزیر اطلاعات می‌رود و در مورد قتل داریوش فروهر و همسرش گزارشی ارائه می‌دهد.
پس از آن موسوی به عالی‌خانی می‌گوید که کار کانون نویسندگان را انجام بدهد و تاکید می‌کند که کار کانون را هر چه سریع‌تر شروع کنید. هفت پرونده از مهم‌ترین سوژه‌های فعال کانون نویسندگان، هوشنگ گلشیری، منصور کوشان، علی‌اشرف درویشیان، محمدعلی سپانلو، پوینده و چهل‌تن در دستور کار حذف فیزیکی قرار می‌گیرد.
قرار می‌شود که از مهم‌ترین‌ها شروع بشود. شماره‌ی تلفن محمد مختاری از طریق یکی از منابع اداره چپ نو با نام مستعار داریوش به دست می‌آید… حدود ساعت ۱۷، مختاری با لباس اسپرت از کوچه بیرون می‌آید و از سمت شمال به جنوب خیابان آفریقا حرکت می‌کند. در این ساعت ناظری جهت اقامه‌ی نماز محل را ترک کرده بود لذا سریعا به ناظری زنگ زدم و خبر دادم سوژه بیرون زد، خودش و روشن را سریع به محل برسانند.
مختاری برای خرید در حوالی محل سکونت خود بیرون آمده بود. حدود بیست‌دقیقه خریدش طول کشید. در حال برگشتن به منزل بود که علی و رضا رسیدند.
tavaana.org/fa/Mohammad_Mokhtari

فیلم خاکسپاری محمد مختاری.
See More
0 +
 
More